Uvažujete  nad pořízením psího kamaráda a ještě nevíte, který  by byl pro Vás tím nejlepším parťákem? Nebo se jen chcete o tomto úžasném plemeni dozvědět něco víc?

Pokusím se Vám přiblížit život s whippetem.

Whippeti jsou velice všestranní.  Můžete s nimi podnikat mnoho různých aktivit. Například dostihy, coursing (terénní dostih), agility, frisbie, crossové běhy, turistiku (whippet je výborný společník na cestách), dog dancing. Ve výstavním kruhu jsou elegantní.

Velmi dobře se přizpůsobí celé rodině a jejímu chodu.  Má rád děti. Je citlivý, vnímavý, není agresivní. Miluje společnost svého pána, na druhou stranu ale dokáže trpělivě počkat, než se vrátíte domů.
Také není pravda, jak se občas říká, že potřebuje hodně pohybu. Miluje pohyb, je jako střela, jeho neutuchající touha po pohybu je až nezkrotná. Nikdy Vás nepřestane bavit pozorovat, když běží. Na druhou stranu rád lenoší, nejlépe na gauči nebo ještě raději pod peřinou . Ne nadarmo se totiž říká „whippet je nejrychlejším povalečem“ a to doslova. Proběhne se a spěchá zase do pelíšku. Když není možnost, stačí mu procházka, házení míčku, hra s ostatními psy nebo pobýt si na zahradě.

Whippet je plemeno střední velikosti (44-51 cm) a hmotnosti (10-15 Kg), je snadno ovladatelný, nepotřebuje výcvik, jen citlivou výchovu. Nemá skony ke genetickým vadám, má výbornou imunitu vůči infekčním nemocem a jeho kosti jsou dost pevné.

Je potřeba ale mít stále na paměti, že pro whippeta je přirozený lovecký instinkt a jen málokdy jej postrádá. Bývá vždy připraven pronásledovat „kořist". Je třeba si tedy uvědomit, že může neočekávaně nastat situace - kočka, zajíc a nebo třeba jen kus papíru v pohybu a whippeta neodvoláte. Na vodítko tedy rozhodně patří na ulici ,ve městě , při nastupování a vystupování z auta, vycházení z domu apod. Nevyplácí se  lovecký instinkt podceňovat .

Whippet postrádá typický psí zápach, nemá totiž pachové žlázy. Je takzvaně „bezúdržbový“ a není potřeba ho celý život koupat, stačí srst vykartáčovat a vytřít vlhkou žínkou. Dle zkušeností často nevadí jeho přítomnost ani alergikům.
Není uštěkaný, pouze upozorní na případné vetřelce.

Tvorba stranek pro chovatele